LP KangasalaJulkaistu: 14.08.2023 08.39

Häirintäyhdyshenkilö ja viestintäkoordinaattori valittu

Lentopalloseura Kangasala Juniorit ry:n hallitus vahvisti kokouksessaan kahden uuden roolin perustamisen ja henkilövalinnat näihin rooleihin.

Viestintäkoordinaattoriksi valittiin Jussi Koskinen. Viestintäkoordinaattori vastaa yhdistyksen viestintään liittyvän ohjeistuksen tuottamisesta ja ylläpitää erilaisia viestintäalustoja.

Häirintäyhdyshenkilöksi valittiin Iina Niininen. Yhdistyksen häirintäyhdyshenkilöön voi ottaa yhteyttä pienellä kynnyksellä, jos kohtaat tai havaitset epäasiallista käytöstä tai häirintää yhdistyksen toiminnassa tai sen jäsenten toimesta. Häirintäyhdyshenkilöön saat yhteyden helpoiten viestimällä osoitteeseen hairintayhdyshenkilolpk@gmail.com. Lisätietoja myös:

Etusivu - Et ole yksin

#YHES

Hallitus, Lentopalloseura Kangasala Juniorit ry